Ez a termék a készlet erejéig nagy tételben (20 db vagy afelett) is kapható, extra kedvezménnyel! Részletek itt. Ha a link nem működik, a könyv ezen a módon már nem rendelhető.
Egy design-ról szóló könyv esetében talán érthető, ha a tartalom előtt a formáról írok, azaz a könyv dizájnjáról. A lila borító grafikáját a kovamoszatok váza inspirálta, mondjuk ezt csak onnan tudom, hogy az impresszumban olvasható a borító tervezőjének, Kőszegi Judit neve alatt az infó. Emellett a tervezéshez a végső lökést a fluiddesign rácshálói adták. Kovamoszatokról már hallottam, a fluiddesign fogalmával nem vagyok teljesen tisztában, mindenesetre a borító tetszik. A könyv magyar és angol nyelven íródott, rengeteg (755 db) színes fényképpel illusztrált.
Az igényes kivitelű, vastag 412 oldalas kötet fényes lapjai pedig jó súlyt is adnak a könyvnek, nem is olyan könnyű kézben tartani a közel másfél kilóját, érdemes egy kényelmes fotelben kényelmesen hátradőlve lapozgatni a könyvet. Kemény borítójának és tartós erős kötésének köszönhetően bírja a strapát, sokszor elő lehet venni egy kis olvasgatás céljából. Ami első átlapozásra feltűnik, azok a színesre festett oldalszélek, amik segítik az egyes fejezetek elkülönülését. Nézzük is sorban őket:
A sötét lila színt kapta az első rész, a fejezet címe: Érzéki desgin. Erről többet nem is írnék, a fotók önmagukért beszélnek. A 2. fejezetben (Portré, Tárgyak) 70 magyar és külföldi designer-ről olvashatunk. A 3. fejezet narancssárga díszítésű, címe: Tárgyak-terek. Ebben a fejezetben oldalanként 2-3 kép mellett rövid leírásokat találunk az adott tárgyakról a következő kategóriákban: belsőépítészet, árnyékolástechnika, burkolat, bútor, fürdőszoba, konyha, technika, textil, világítás.
Egy újabb bemutatós rész következik, a 2. fejezethez hasonlóan szürke színezéssel: Portré, Divat-ékszer. Egy híján húsz alkotó rövid (két oldalas) fényképes bemutatkozása után a piros Divat-Ékszer c. fejezetben többek között bekukkanthatunk Náray Tamás szalonjába, a Varga Design ékszerszalonba, illetve a Vass Cipő új üzletébe.
A két utolsó fejezet segít eligazodni a design-hoz kapcsolódó események, illetve a design-nak foglalkozó szervezetek között.
Kiknek ajánljuk a könyvet? A sitlblogon megjelent ajánlással teljesen egyetértek: “Bár trendeket is bemutat, ugyanakkor az időtlen stílusokat jeleníti meg, a minőség korokon átívelő, el nem avuló világát. A könyvet akkor is érdemes kézbe venni és megrendelni, ha valaki tájékozódni akar a magyar és nemzetközi design világáról, a trendekről, szeretne inspirációt kapni lakásának, irodájának berendezéséhez, vagy szeretne stílusosan öltözni, válogatni a legjobb divat- és ékszertervezők ruhái, ékszerei, kiegészítői közül.” Annyival kiegészíteném, hogy nem akarok most épp irodát berendezni, sőt ruhavásárlás előtt sem állok, de jólesett a szememet legeltetni ilyen szép fényképeken…
Gerley Éda
Fülszöveg:
A BOOK OF DESIGN ÁTFOGÓ KÉPET AD A DESIGN VILÁGÁRÓL:
- képekkel illusztrálva mutatja be a könyvben szereplő tervezőket, cégeket, termékeket, megoldásokat,
- kimondott célja a magyar és a nemzetközi design bemutatása,
- amellett, hogy szórakoztat, ízlést formál, inspirál, tájékoztat és válogatást nyújt a legfrissebb hazai és nemzetközi trendekről, stílusokról, akár segít a tervezők, cégek konkrét bemutatásával, elérhetőségével is.
A Book of design fejezetei
- Érzéki design, Tárgyak - terek, portrék a design világából, Divat-Ékszer, Design szervezetek - a legnépszerűbb design területeket mutatják be.