Püski Sándor, a Kárpát-medencei és a nyugati szórványmagyarság egészére figyelő könyvkiadó és könyvterjesztő, a magyar szellemi élet népi-nemzeti értékeit minden időkben, rendszer- és impériumváltásoktól függetlenül támogató, a „könyves sorsot" a „magyar sorssal" együtt megélő és ezt alakító polihisztor, a magyar szellemi élet Nestora.
"(...) nem most megírt önéletrajz, vagy életem regénye, hanem a mindenkori terveket, beszámolókat, leveleket, vallomásokat, beszélgetéseket, méltatásokat, iratokat és fényképeket raktam sorba, és csak a jobb megértéshez szükséges összekötő szövegeket, vagy jegyzeteket írtam most hozzájuk és a feleségem emlékeivel bővítettem.
Az ismétlések így elkerülhetetlenek, de nem terjedelmesek..."
A „Magyar Amerika” kifejezést Püski Sándor és környezete a munkásságukhoz kötődő feljegyzésekben és levelezésben gyakorta használja.
„Magyar Amerika szellemi mozgásterének szemlézési kísérletében a századik év felé tartott Püski Sándor bácsi és Ilus néni személyiségét nem illik, nem ajánlatos és nem is lehet megkerülni. Huszonkét évi észak-amerikai tevékenységük az ottani magyar szellemiség alakulására meghatározó mértékben hatott, személyes életpályájuk Kárpát-medencei–amerikai szakasza, majd újbóli hazatérésük Budapestre egy rendhagyó, de támpontként szolgáló, modellértékűvé nemesedő, háromnegyed évszázadot átfogó magyar sors”.
A „KÖNYVES SORS - MAGYAR SORS” című ezen kiadványt Püski Sándor nagy ívű életrajzi és kortörténeti munkája iránt érdeklődő olvasóinknak ajánljuk, amely 90. születésnapjára a saját kiadásában jelent meg, olyan összegező és eligazító munka, amelyet Amerika mai magyarságáról szólva zsinórmértékként is lehet használni.
Kötés: vászon