Ez egy remekbe szabott kis sorozat. Érdekesen, humorosan írja le a hírességek élettörténetét, egészen gyerekkoruktól kezdve. Bemutatásra kerülnek az alkotások (például a Leonardo Da Vinci kötetben), vagy a hírességekről készült alkotások (például Kleopátra története után).
A színes illusztrációk jól kiegészítik a könyv mondandóját. Akár 8 éves kortól ajánlható, betűmérete nagyobb, könnyen olvasható, de felnőttként is találni fogunk benne újdonságokat és magával fog ragadni a történet.
Fülszöveg: Leonardo da Vinci a reneszánsz meghatározó alakja volt: festő, szobrász, zenész és feltaláló egy személyben. Zseninek született, aki mert tévedni, és a határokat feszegette. Ugyan sokszor nem fejezte be műveit, képtelennek tűnő terveiben pedig kevesen hittek, mégis mindig meg tudott újulni. Művészként és gondolkodóként is jócskán megelőzte korát.