A megjelenés hazai és nemzetközi vásárokon, a termékek bemutatása különféle szakmai kiállításokon - túlzás nélkül állíthatjuk - követelmény, sőt, a siker egyik feltétele lett a piacon. Nagyon nem mindegy tehát, hogy ha alkalom adódik, akkor miként élünk a lehetőséggel, milyen színvonalon szervezzük meg az adott kiállítást vagy vásárt.
Ebben nyújt praktikus segítséget ez a kötet, amely a korszerű kiállítás-marketinggel kapcsolatos alapvető ismereteket összegzi, tömören áttekintve a teljes folyamatot a szervezéstől a lebonyolításon át az utómunkálatokig, rengeteg gyakorlati példával kiegészítve. Az alapfogalmak tisztázását követően olvashatunk a helyes időpont- és helyszínválasztás művészetéről, a költségvetésről, a támogatások megszerzéséről, illetve a konkrét tervezés és a kommunikáció módszereiről, segédeszközeiről (személyes kontaktus, sajtó, internet stb.).
Ezután a szerző az emberközpontúság, a szigorú profizmus, kulturáltság, a pontos tervezés mellett érvel, taglalja az esemény utáni teendőket, a kiállítás és a nonprofit szféra összefüggéseit, valamint tanácsokkal látja el a vásárra látogatókat. A függelék hasznos internetes címeket, fogalomtárat, a rövidítések és idegen kifejezések jegyzékét, zárásképp pedig a felhasznált irodalom listáját tartalmazza.