Amikor elvállaljuk az Alzheimer-kórban szenvedő szerettünk gondozását, először nem is szembesülünk azzal, milyen jelentős feladat hárul ránk. Csupán arra gondolunk, hogy számára a lehető legjobb ápolást biztosítsuk: a megfelelő odafigyelést, törődést és a szeretet. Ahogy a szellemi hanyatlás mértéke a betegség során fokozatosan előrehalad, mi magunk is rádöbbenünk, szerettünk képességeinek elvesztése micsoda próbatételek elé állít mindkettőnket. Ami addig pofonegyszerűnek tűnt, később könnyen nehézségekbe ütközhet.
Angolul nemzetközi sikert aratott könyvünket azzal a céllal adjuk közre, hogy megkönnyítsük a gondozási folyamat mindkét szereplőjének helyzetét. A betegség lefolyásának alapos ismertetésével, gondozási tanácsok megosztásával egyrészt felkészítjük a gondozót arra, hogy vállalását a lehető leghatékonyabban teljesíthesse, a beteg méltóságteljes és biztonságos életének támogatásával. A legújabb kutatási eredményekre támaszkodva adunk sok-sok gyakorlati tanácsot, ismertetünk hasznos módszereket arra vonatkozóan, hogyan őrizhetjük meg minél tovább a még meglévő képességeket.
Kötetünk kiemelten hangsúlyozza a gondozó egészségmegőrzésének fontosságát. Ahhoz, hogy szerettünk számára a legjobbat nyújthassuk, legalább akkora figyelmet kell fordítanunk a saját testi-lelki egészségünkre, mint amekkora energiával az ápolás kisebb-nagyobb feladatait kezeljük. Tippekkel, gyakorlatias tanácsokkal látjuk el a gondozásban résztvevőket, s ezzel jól kiegészítjük a témában korábban megjelent, 300 jó tanács az Alzheimer-kórral élőknek és gondozóiknak című könyvünket.