Kommandós akciók - A cél szentesíti az eszközt
A Szahara-akció - A kegyetlen dzsungel
"A második világháború brit különleges erői, 1940-ben, Anglia katonai kudarcainak mélypontján jöttek létre avégett, hogy Churchill emlékezetes szavaival: „lángra lobbantsák Európát". Churchill a háború végéig szívügyének tekintette ezt a különleges harcmódot, és nem csak figyelemmel kísérte tevékenységüket, hanem legtöbb esetben maga adta meg a célpontokat, sőt hatalmi szóval biztosította hozzá az eszközöket.
Így aztán a különböző bevetésre kerülő kommandós csoportok, mint a SOE, a SAS, a DCO, az LRDG – amelyek a „nem gentleman módszerekkel dolgozó önkéntesek" mindenre elszánt és találékony csoportjait alkották, mind ennek a „gátlástalan brit buldognak a gyermekei" voltak. Könyvünk több ilyen brit kommandós vállalkozást mutat be; sikertelen afrikai akciókat Rommel meggyilkolására,
Tobruk megsemmisítésére, illetve egy sikeres burmai tevékenységet a japánok hátában, amely a zseniális Wingate tábornok „chinditjei" nevéhez fűződik. Az alábbi történetekben sok tragédia, kegyetlenség és ostobaság rejlik, de ott vannak a nagyszerű erények és a páratlan hősiesség példái is."