Hírneves magyarok arcképcsarnoka
A neves 17. századi művész jelen kötete egy három részből álló mű harmadik része. Az első 1646-ban, a második 1649-ben, míg a magyar arcképeket tartalmazó harmadik rész 1652-ben jelent meg Johann Christoph Puchhaim osztrák gróf megrendelésére. A három rész közös, rézmetszetű címlapján található latin cím magyar fordítása Száz születése vagy vitézsége miatt kiváló hős gyülekezete képekkel illusztrálva.
A kiadvány formájában is eltér a hasonló témájú, korabeli hazai sorozatoktól, ugyanis csak képeket tartalmaz, a rövid latin ajánlásokon (körirat és jelmondat) kívül nincs összefüggő szövege. A száz híres magyar személyiség - Bartholomäus Kilian, Mauritius Lang és más kevéssé ismert rézmetsző mesterek által készített - arcképét tartalmazó harmadik kötetnek nincs eredeti címe, a jelzett cím modern kori elnevezés.
A képek széles áttekintést nyújtanak a 17. századi magyar társadalom felső rétegeiről, nádorok, egy-egy horvát bán és országbíró, koronaőrök, főispánok, püspökök, apátok, tábornokok és kapitányok képviseltetik magukat a magyar 'kiváló hősök' sorában.