Éveken át jelentek meg különböző magyarországi és erdélyi irodalmi folyóiratokban egy soha nem létezett amerikai költő, Jack Cole, becsületes nevén John Coleman dalkölteményei, Kovács András Ferenc közreadásában.
A posztmodernként emlegetett érában már egyáltalán nem biztos, hogy Jack Cole nem létezik, ha költeményekben él és virul, nyomokat hagy maga után. Márpedig nagyon is virul és termékeny, hiszen Kovács András Ferenc „átköltő” az 1988 és 1995 között írott negyven dalt szinte filológiai igyekezettel adta közre: mellékelte a keletkezések helyét és idejét, a Jack Cole elkárhozása című írás melléklésével pedig Jack Cole életéről szolgáltat további adatokat. Az átköltő epilógja a közreadás körülményeiről, illetőleg az amerikai költő korábbi recepciójáról árul el „tényeket”.
A daloskönyv eképpen teljes képet kíván adni egy költőről, ha valaki csak most találkozna először nevével, verseivel. Persze mindez csak játék, de minthogy a játék a leggyakrabban világmodell is – elgondolkodtató. Ki ír és mit a kultúra, a hagyomány egymásra rétegződésében? Így Jack Cole daloskönyvének olvasója nemcsak negyven Kovács András Ferenc-költeményt kap, hanem gondolatébresztő kérdésfelvetéseket a kortárs kultúráról, szerepéről és helyéről a mai világban – daloskönyv formájában.