Tammie majd elolvad a pisztáciafagyitól. És a sírfeliratoktól. Elég fura a hobbija: naponta végigjárja a temetőt, és lefotózza az ütősebb szövegeket, de csak nem bír ráakadni arra a mondatra, amit a saját temetésére tartogatna. Különc szokásának nyomós oka van: az agyára telepedő óriási vérrög, ami bármikor felrobbanhat, és megölheti Tammie-t. Nehéz ilyen tudattal élni - nemcsak neki, de a családjának és a legjobb barátnőjének is. A lány életét tovább bonyolítja, hogy a temetőben az ideális sírfelirat helyett a tökéletes pasira talál rá. Vajon Fynn elfogadná őt a fejében ketyegő időzített bombával együtt is?
„Nem merek forró vízzel zuhanyozni, mert attól félek, fölmelegszik tőle a vérem, összesűrűsödik, és szétrobban az egész. Ez persze orvosilag úgy képtelenség, ahogy van, de orvosilag az is képtelenség, hogy aneurizma van egy amúgy egészséges tizenhat éves fejében. Mostanáig semmiféle kicsapongást nem engedtem meg magamnak. Drog nulla, néha egy-egy buli, semmi hormonális beavatkozás, emiatt semmi szex, nem beszélve arról, hogy az orgazmus életveszélyes. Az orgazmus: robbanássorozat az idegrendszerben. Ami az én esetemben halálhoz vezethet. Így magyarázta nekem a neurológus, hogy megijesszen. Igazán fölösleges volt. Nem áll fönn a veszély, hogy nimfomániás öngyilkosként végezzem, annyira apáca-üzemmódban élek. Még a végén az unalomba halok bele.”
Ruth Olshan 1970-ben született Moszkvában. Családja egy évvel később Izraelbe emigrált, majd 1974-ben költöztek Németországba. Az írás mellett filmrendezőként és forgatókönyvíróként dolgozik. Eddigi munkásságáért számos díjban részesült. Filmes látásmódja gyerekeknek és kamaszoknak szánt könyveiben is erősen megjelenik. Akik szerették John Green Csillagainkban a hiba című regényét, a Minden, ami szép hőseit is a szívükbe zárják majd.