Ultrajobboldali-ultrakonzervatív politikai, politológiai, történelmi és kulturális folyóirat
„Észak egyetemesen a kezdet, az eredet és a fény szimbóluma, a Korona pedig az uralomé; Corona Borealis a kezdet, az eredet és a fény uralma."
A Hamvas Béla-tanítvány filozófus, László András köré tömörült kör alapította Északi Korona a szellemi és metafizikai tradicionalitás bázisprincípiumaiból egy szigorúan legitim tradicionális alkalmazásként levezetett, tisztán ultrajobboldali-ultrakonzervatív vonalvezetésű, tántoríthatatlan elkötelezettségű, metapolitikai-politológiai-politikai folyóirat.
A Horváth Róbert által főszerkesztett lap folyamatosan közli külföldi jobboldali teoretikusok írásainak fordításait, többek közt Julius Evola olasz gondolkodó műveit, vagy az orosz esztéta, Alekszandr Dugin munkáit. Hasábjain számos olyan anyag jelent meg, amely a téma iránt érdeklődő számára hozzáférhetetlen volt eddig.
A szerkesztők a tradicionalizmus talaján állnak, ezért figyelmet szentelnek René Guénonnak is, aki ugyan vallásbölcselettel foglalkozott, de hangsúlyos szerepet kap a metafizikai hagyományra épülő nézetek kifejtésénél. Meg kell említenünk a tradicionalista ultrakonzervatívok Kelet iránti tiszteletét; nemcsak a nyugati szakralitás iránt elkötelezettek, hanem a keleti történeti tanok iránt is.
Az Északi Korona foglalkozik a nemzetiszocializmus ezoterikus vonatkozásaival, s azokkal a személyiségekkel, akik ezt képviselték. A konzervatív forradalom gondolkodói, s tulajdonképpen a radikális és ultrajobboldal minden fontosabb, tradicionalista szemmel elfogadható történeti irányzata megjelenik a lapban.
TARTALOM:
Szmorad Csaba: Megjegyzések a tradicionális és a modern természettudomány viszonyáról - I.
Virág László: Megjegyzések az abiogenezis kérdéséről
Cristoph Schönborn: A természetben felismerjük a tervet
Rama P. Coomaraswamy: Feminizmus és a nők elfátyolozása
Murányi Tibor (szerk.): Mindszenty József - Magyarország hercegprímása
Julius Evola: A jobboldali és a tradíció
Németh László Levente: Az individuális lázadáson túl
Alekszandr Dugin: Saint-Yves d'Alveydre szünarkhiája
Alekszandr Dugin: Grasset s'Orcet, avagy a "kvart" kontra "kvint"