A komolyzene iránt érdeklődő családok könyvespolcán éveken át megtalálható volt Láng György háromkötetes főműve, Johann Sebastian Bach életregénye, "A Tamás-templom karnagya". Miközben az író tollából milliók ismerték meg a zenei óriás családi hátterét, életének fő eseményeit, az olvasók nem tudtak semmit a népszerű könyv szerzőjének sorsáról.
Láng György a zeneakadémián Kodálynál diplomázott, majd a képzőművészeti iskolát is elvégezte. Életrajzi regényei, színdarabjai, zeneszerzői munkásságán és karnagyi tevékenységén túl, zeneelmélet tanárként, előadóként is sokáig működött. Dacára sokoldalú képzettségének és tudásának, hogy családját eltarthassa bárokban, kocsmákban rendelésre könnyfakasztó nótákat játszott és még ezért a számára megalázó munkáért is napról-napra meg kellett küzdenie.
Halála után feljegyzéseinek rendezése nyomán felesége jóvoltából született meg ez a könyv, mely izgalmas képet fest a korról, az ötvenes évekről, és elkalauzol egy sokak számára ismeretlen világba, a pesti éjszakába.
A kötetet - megkönnyítvén a bohémek világában használatos beszéd megértését - szlengszótár, valamint a korszak slágereiből összeállított zenei válogatás egészíti ki.