A Sükösd Mihály és Csermely Ákos szerkesztette tanulmánygyűjtemény a média etikai kérdéseivel, a hírkészítés módszereivel, a szakmai kódexek szükségességével foglalkozik. A szakmai sztenderdek kidolgozását maga a szakma igényli a legjobban.
Az új évezredre 'a szabad, demokratikus média nagykorú lett; éretté vált Magyarországon. Az önszabályozás igénye és a válaszok a szerkesztőket, újságírókat is védik. A szakmai viták előtérbe kerülése a professzionalizálódás kifejeződése is adott esetben védelmet jelent a politikai és gazdasági befolyástól' - írják a kötet szerkesztői.
Az első fejezet Médiaetika és médiakódex - tanulmányai a professzionális normák, a szabályzatok és etikai kódexek elemzésével foglalkoznak (Szűcs László, Horvát János, Vajda Éva, Kaposi Ildikó és mások írásai). A kötet nagyobb részét a hírszolgáltatás szakmai kérdései teszik ki (Kotroczó Róbert, Mucsányi Marianna, Lugosi Viktória, Ferenczi Krísztina tanulmányai), külön tárgyalva a közszolgálati média és a kereskedelmi hírközlők egyébként azonos követelményeit.
Kitér az összeállítás a médiatörténeti örökségekre is, áttekintést nyújt a 20. század elejétől a rendszerváltozás hírszolgálatáig eltelt időszakról. Az utolsó fejezet az internet percenként megújuló hírvilágáról szól, miközben figyelmet fordít a professzionális újságíró-képzésre is. - Fontos és hasznos munka a média világában dolgozók, oktatók és a híreket kritikus szemmel figyelők számára.