Ez a termék a készlet erejéig csomagban is kapható, extra kedvezménnyel! Részletek itt. Ha a link nem működik, a csomag már nem rendelhető.
Egy arisztokrata festőművésznő emlékiratai
A kötet olyan rendhagyó életrajz, amelyben egyidejűleg pillanthatunk be a történelmet formáló alakok portréin keresztül és az események egymásutánját hűen követő szöveges leíráson keresztül a 20. századi Európa sorsokat alakító történelmébe.
A könyv írója Ó-kígyóson született 1898-ban, 1923-ban Károlyi Viktor felesége lett, három gyermeke született, majd 1944 végén hagyta el Magyarországot, osztva az emigránsok ezreinek tragikus sorsát. A könyv írója e kötetet megelőzően életét vonalakkal és színekkel vetette papírra, leghíresebb portréi a kor szavak nélküli dokumentumai.
Megfestette Albert Einsteint, gr. Tisza Istvánt, Albrecht főherceget és Anna főhercegnőt, Széchenyi Miklós püspököt, a Lichtenstein hercegi házaspárt. A könyvben megjelentetett reprodukciók csak kis töredékét teszik ki életművének.
Sajnos, olyan nagy festményei, mint Horthy Miklós életnagyságú lovasképe, vagy Kánya Kálmán külügyminiszter portréja, az enyészeté lettek a háborúban vagy az azt követő években. Egy dél-amerikai művészeti kritikus ezt írja róla: portréinak stílusát különös könnyedség és kecsesség jellemzi, amely arra késztet bennünket, hogy a téma jellegének valósághű megragadása mögött felfedezzük a művész lenyűgöző személyiségét.
A kötet írója az áldozat szemszögéből láttatva tárja fel azokat a küzdelmeket, amelyeket a túlélésért kellett vívniuk először hazájukban, majd a II. világháború után Európában, Dél-Amerikában és az Egyesült Államokban. Wass Albert előszava szerint: Ez a könyv sokszínű és gazdag anyagú emlékirat azoknak, akiknek volt bátorságuk túlélni a nehéz időket.