A Móra Kiadó "Szabó Magda könyvei" című sorozatába 3 meseregény és 4 ifjúsági regény tartozik. Így külső megjelenésük megtervezése nagy feladatot adott Farkas Annának, aki megalkotta aborítóterveket. Legyen ifjúsági, de klasszikus, legyen gyerekkönyv, de a szülő fogja kiválasztani... A tervezőnek sikerült mindezeket a szempontokat ötvöznie, és egy vonzó könyvet megalkotni, amit egy kamasz is szívesen vesz kézbe, akár egy tömegközlekedési eszközön is. A vagány terv és a speciális nyomdatechnikai eljárásnak köszönhetően Szabó Magdához méltó megjelenésű könyvek sorozata ez az életmű sorozat.
Fülszöveg:
Zsófika közömbös kislány. Zsófika nem sírt Apa temetésén, Zsófika nem sajnálta otthagyni a régi lakást. Zsófikának minden mindegy. Zsófika valahogy nem stimmel.
Bárcsak Apa megmondta volna, mit csináljon az ember, ha stimmelni akar! Ő tudta, hogy Zsófikának jelleme van. Élete utolsó percében is rágondolt. Miután rosszul lett, csak egyetlenegyszer szólalt meg már, azt mondta: „Mondják meg Zsófikának..." Apa üzenni akart neki valamit. De Mit?
És Szabó Magda regényének kis hősnője elindul, hogy megtalálja a hiányzó fél mondatot, édesapja utolsó üzenetét. Az olvasónak pedig, aki szereti az őszinte, tiszta érzelmeket ̶ akár felnőtt, akár gyerek ̶ , érdemes követnie őt az úton.
Szabó Magda regényének 1958-as megjelenését számos hazai és idegen nyelvű kiadás, színpadi feldolgozás követte. A könyv nemcsak a gyermeki lélek titkaiba avatja be az olvasót, de a bizonytalan, csetlő-botló felnőttek hibáit is szeretettel és megértéssel ábrázolja. Zsófika, Dóra és Marianne többet tudnak szüleik, tanáraik traumákkal, sebekkel terhelt életéről, mint amennyit azok feltételeznek róluk, sőt egy odaadó tanáruk, Szabó Márta segítségével helyre is billentik a félresiklott életeket.