Talán minden ismertetőnél többet mond, hogy a Móra kiadó 2017-ben 55. alkalommal jelentette meg a Pál utcai fiúkat. (Első közlése 1906-ban, a Tanulók Lapja című ifjúsági folyóiratban folytatásokban történt, majd a következő évben, 1907-ben jelent meg az ifjúsági regény első kiadása). Egy kötelező olvasmány, amit ennek ellenére is szívesen olvasnak a diákok...
A könyv fekete-fehér rajzait Reich Károly készítette.
Fülszöveg:
Játék és harc, barátság és árulás, összetartás és pártoskodás, győzelem és halál. Tengernyi könyv született, amely az élet nagy pillanatait, sikereit és kudarcait egy csapat gyerek sorsán keresztül akarja megmutatni, de maradandó regényt írni erről csak keveseknek sikerült. Molnár Ferenc közéjük tartozik.
Játék és harc, barátság és árulás, összetartás és pártoskodás, győzelem és halál. Tengernyi könyv született, amely az élet nagy pillanatait, sikereit és kudarcait egy csapat gyerek sorsán keresztül akarja megmutatni, de maradandó regényt írni erről csak keveseknek sikerült. Molnár Ferenc közéjük tartozik. Könyve napjainkra sem vesztett varázsából, a világon mindenütt érthető és átélhető, száz évvel első megjelenése után is friss és érdekes. Készült belőle némafilm és hangosfilm, közel két tucat nyelvre fordították le, és több országban kötelező vagy ajánlott olvasmánnyá tették. Szereplői, akik Molnár Ferenchez hasonlóan a budapesti Józsefváros szülöttei, ma már valamennyien az ifjúsági irodalom halhatatlan hősei. Gyerekkorunkban mindannyian olyan bátrak szeretnénk lenni, mint Boka, olyan elszántak, mint Nemecsek, és vágyunk egy helyre, ahol ugyanúgy otthon érezhetjük magunkat, mint a Pál utcai fiúk a grundon.
Jelen kiadást A Gittegylet című jelenettel kibővítve tárjuk olvasóink elé.