Bosnyák Viktória Nyelvkincstár-sorozatában megjelent könyvek mindegyikéhez tartozik egy feladatgyűjtemény is. A feladatokat Csájiné Knézics Anikó vezetőtanító állította össze, mindig az adott könyvnek megfelelő témában. A feladatgyűjtemények a könyveknél kicsit nagyobb méretűek, a fekete-fehér rajzokat (ahogy a könyvekben is) Szűcs Édua készítette. Feladattípusok: villámkérdések, szemfüles (különböző alakzatban elrendezett szavakat olvasás után visszaadni), hiányos mondatokat kiegészíteni, rajzolós feladatok, hosszú betűsorokban értelmes szavakat keresni, igaz-hamis kérdések stb.
A feladatgyűjtemények címlapja "A tanítók egyesületének ajánlásával" körpecséttel büszkélkedhet. A sorozatban többek között megjelent A sirály a király? (ly-s szavak helyesírása), Amikor kivirágzott a fánkfánk (többjelentésű szavak), Ezt nevezem! (nehéz helyesírású tulajdonnevek), Elek merre keresselek? (nehéz földrajzi nevek helyesírása) feladatgyűjteménye.
Az amikor kivirágzott a fánkfánk című mese és feladatgyűjtemény nyelvi humorban bővelkedik. A magyar nyelv gazdag jelentéstartalma, egyéni szóalkotása miatt egyedülálló. A feladatgyűjtemény ráébreszt ezekre, segít egy kívülálló szemével ránézni szavainkra, kifejezéseinkre. Furán néz ki például egy felhőből kilógó láb, pedig csak lóg a képen az eső lába,. Vagy amikor szó szerint értelmezzük azt, hogy valaki rázza a rongyot. Egy kicsit olyan érzésünk lesz a feladatok megoldása közben, mint amikor valaki most tanulna magyarul és értetlenül áll azelőtt, hogy a pulcsinak az ujja, az miért a karja és a fülhegyezéshez nincs szükség hegyezőre. Ha már a füleknél tartunk, következzen egy szöveg, ami fül:
Fülszöveg:
Az Amikor kivirágzott a fánkfánk című meseregény és a hozzá tartozó feladatgyűjtemény abban a szellemben készült, hogy a gyermekek számára élvezetes, könnyen befogadható oktatási eszközként szolgáljon. A történet önmagában is ideális összeállítás a rokon értelmű, többjelentésű és azonos alakú szavak gyakorlásához, a szókincs bővítéséhez. Ez a feladatgyűjtemény pedig a meseregény otthoni vagy tanórai feldolgozásaként már az olvasástechnikai, a szövegértési, valamint a nyelvtani készségfejlesztésben játszik fontos szerepet. A meseregény felépítéséhez igazodva valamennyi fejezetéhez azonos koncepció szerint összeállított feladatsor tartozik. A feladatok egymás utáni megoldása során könnyebbé válik a tájékozódás a szövegekben, így fokozatosan fejlődik a szövegértési képesség.