Ez a termék a készlet erejéig csomagban is kapható, extra kedvezménnyel! Részletek itt. Ha a link nem működik, a csomag már nem rendelhető.
Mind a második világháborút követően, mind 1956-ban, de még a rendszerváltás után is némi sandasággal figyeltek hazánkban azokra, akik különböző okokból ugyan, de elmenekültek Magyarországról, akiknek a puhább vagy a keményebb diktatúra éveiben nem kellett nap mint nap összeegyezteniök az emberi továbbélés és érvényesülés természeti parancsait saját elhallgatásra ítélt érzelmeikkel és gondolataikkal. A nyugati polgári életbe menekülők egy része a meggazdagodás útját választotta, mások többre becsülték a szellemi erőfeszítést, de olyanok is voltak, akik szívós akarattal, sikeresen egyesítették a kétféle látásmódot.
E kötet interjúalanyai túlnyomórészt Ausztriában és Németországban élő magyarok. Legtöbbjük mögött regénybe illő, kalandos életút áll. Ha ezeket az életutakat nyomon követjük, testközelből élhetjük át fél évszázad magyar történelmét, miközben számos kevéssé ismert politika- és művelődéstörténeti ténnyel is megismerkedhetünk.
Éppen e beszélgetésekből tűnik ki, mennyire keveset tudunk emigránsainkról. Hiszen az egykori "tömegtájékoztatás" éveken át súlykolta a köztudatba az "idegenbe szakadt hazánkfia" ellenszenves figuráját. Holott sokan közülük nemcsak önmaguk magyarságát őrizték meg, de az új életszíntéren szellemi közösséget is teremtett, ápolták a magyar kultúrát, és lezárt határainkon túl lobbiztak a magyar ügyért. Tapasztalataikra, segítőkészségükre ma is számíthatna ez az ország, ha végre megismerné és elfogadná őket.